Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’ün Ramazan Bayramı Mesajı

Aziz Milletimizin Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor; milletçe sahip olduğumuz köklü gelenekleri yaşatan, insanımızın en temel hasletleri arasında yer alan sevgi, saygı, vefa, hoşgörü ve dayanışma gibi evrensel insanî değerleri pekiştiren, milli birlik ve beraberliğimizi güçlendiren, huzur ve barışı hâkim kılan nice bayramlar diliyorum.

Tarih: 14 Haziran 2018

 

29/12/2017 tarihli ilanımız ile duyurulan, Danıştay Başkanlığında görev yapmak üzere; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesine göre istihdam edilmek üzere, 2575 sayılı Danıştay Kanunu’nun 12 inci maddesi ve Danıştay Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri uyarınca, 2 adet Şoför kadrosu için sözlü sınav sonucu ve nihai başarı listesi belirlenmiştir.

Tarih: 22 Mayıs 2018

Detaylar için tıklayınız.

 Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’ün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

19 Mayıs 1919’da milli mücadelemizin ilk adımının atılışının 99. yılının önemini idrak ettiğimiz bu günde, Atatürk’ün gençliğe emanet ettiği Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyetinin emin ellerde olduğu yönündeki inancımızı yineliyor; Aziz Milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ülkemizin bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş kahraman gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.

Tarih: 19 Mayıs 2018

 

Danıştay’ın 150. Kuruluş Yıldönümü ve “Danıştay ve İdari Yargı Günü” etkinlikleri kapsamında; 10 Mayıs 2018 Perşembe günü Danıştay Başkanlığı konferans salonunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın teşrifleriyle tören yapılmıştır.

 Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’ün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Demokrasinin, milli egemenliğimizin ve bağımsızlık mücadelemizin sembolü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. yıldönümünü kutlamanın gurur ve heyecanını yaşadığımız bu günde, Aziz Milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, bağımsız ve güçlü bir Türkiye’de devlet ve millet bir olarak, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza daha güzel bir gelecek kuracağımıza inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta bu anlamlı günü tüm dünya çocuklarına armağan eden Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş kahraman gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.

Tarih: 23 Nisan 2018