Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’ün Ramazan Bayramı Mesajı

Aziz Milletimizin ve yargı camiasının Ramazan Bayramını en samimi duygularla kutlar; dargınlıkların unutularak yardımlaşma ve dayanışma içerisinde, birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarının güçlendiği, hasta, yaşlı ve kimsesizlerin sevindirildiği, sevgi ve saygı kültürüyle manevi zenginliklerimizin yaşatıldığı nice bayramlar dilerim.

Tarih: 03 Haziran 2019

 

17 Mayıs 2006 tarihinde Danıştay’a yapılan menfur saldırıda hayatını kaybeden yargı şehidimiz Mustafa Yücel ÖZBİLGİN, aramızdan ayrılışının yıldönümünde kabri başında; aile fertleri, Danıştay meslek mensupları, savcı, tetkik hâkimleri ve personelimizin katılımıyla anılmıştır.

 

Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali ERBAŞ, 22 Mayıs 2019 tarihinde Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’e nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır.

 Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’ün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkışı Kurtuluş Savaşımızın miladı olmuş; Anadolu’da yapılan kongrelerle ve dağınık olarak mücadele eden müdafaa-i hukuk cemiyetlerinin biraraya toplanmasıyla, Aziz Milletimizin birlik ve beraberlik içinde yaşama iradesi ortaya çıkmıştır. İstiklal mücadelemizin başladığı bu önemli gün, Türk gençliğine milli bir bayram olarak armağan edilmiştir. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak ve milletimizin geleceğe emin adımlarla ilerlemesini sağlamak için gençlerimize taşıdıkları sorumluluğun hatırlatılmasında önemli bir vesile olarak gördüğüm bu günde, istiklal ve istikbal savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşında canları pahasına vatan toprağını koruyan aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.

Tarih: 17 Mayıs 2019

 Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’ün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türk Milletinin temellerini attığı, Cumhuriyet ve demokrasi iradesinin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 99. yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en samimi duygularla kutlar; yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın gülen yüzlerinin geleceğimizi aydınlatmasını dilerim. Sahibi olduğumuz tarihi mirasın sorumluluğunun bilincinde olarak İstiklal ve İstikbal Savaşımızın Başkomutanı ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin İlk Başkanı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşında canları pahasına vatan toprağını koruyan aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Tarih: 22 Nisan 2019