2 Nisan, tüm dünyada otizm konusunda farkındalık yaratmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü” olarak ilan edilmiştir. Nisan ayında “Otizm Farkındalık Ayı” çerçevesinde tüm dünyada otizm ve otizmli bireylerin toplumsal yaşama katılımı konusunda farkındalığın ve duyarlılığın artırılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirilmektedir.
Bu kapsamda, 01/04/2019 tarihinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Başkanlığımıza gönderilen otizm konulu
Afişe ulaşmak için tıklayınız.
Broşüre ulaşmak için tıklayınız.

Tarih: 01 Nisan 2019

 

Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Sayın M. Canan EFENDİGİL KARATAY tarafından 28 Mart 2019 tarihinde Danıştay Başkanlığı hizmet binası Konferans Salonunda "Kronik İnflamasyon" konulu bir seminer gerçekleştirmiştir. Sayın KARATAY seminer sonrasında Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR tarafından makamında kabul edilmiştir.

 

Danıştay Başkanımız Sayın Zerrin GÜNGÖR 25 Mart 2019 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Mustafa ŞENTOP’a bu göreve seçilmeleri dolayısıyla bir ziyaret gerçekleştirmişlerdir.

 Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’ün 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Yıldönümü Mesajı;

Dünya savaş tarihinde örneği bulunmayan kahramanlık destanı Çanakkale Zaferi; vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda ecdadımızın her türlü yokluk ve zorluğa karşın, inancı, azmi ve iman dolu yüreğiyle şahlanarak kazandığı en büyük istiklal ve istikbal mücadelesidir. Mukaddes vatan toprağını canı pahasına koruyan şehitlerimizin ve gazilerimizin ne kadar büyük bir mücadele ile bu topraklara sahip çıktıklarının gelecek nesillere anlatılmasının, Devletimizin bekası açısından ne kadar önemli olduğunu bir kez daha yineleyerek; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, şükran, saygı ve minnetle anıyorum.

Tarih: 18 Mart 2019

 

T.C. Danıştay Başkanlığı’nın 15 Mart 2019 tarihinde Yeni Zelanda’da gerçekleştirilen terör saldırılarına lanet mesajı için tıklayınız.

Tarih: 16 Mart 2019