Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’ün 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102’nci Yıldönümü Mesajı;

Çanakkale Zaferi’nin 102’nci Yıldönümünde, her karışında şehit yatan Anafartalar, Arıburnu, Conkbayırı cephelerinde yazılan şanlı tarihin asla unutulmayacağını bir kez daha ifade ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere İstiklal Mücadelemizin Seyit Onbaşı gibi tüm vatansever kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi şükran ve rahmetle, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

Tarih: 17 Mart 2017

 

03 Mart 2017 Cuma günü 10:30-12:30 saatleri arasında Danıştay konferans salonunda Fitoterapi ve Akupunktur Uzmanı Dr. Ümit Aktaş tarafından "Sağlık ve Beslenme İlişkisi" konulu bir söyleşi gerçekleştirilmiştir. Sayın Aktaş söyleşi sonrasında Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR tarafından makamında kabul edilmiştir.

 

Türkiye Adalet Akademisinin resmi davetlisi olarak ülkemize ziyarette bulunan Kuveyt Devleti Yargı Enstitüsü Başkanı, Temyiz Mahkemesi Başkan Vekili ve Daire Başkanı ve Akademi Başkanı Sayın Adel Abdullah AL-EISA ile beraberindeki heyet 7 Şubat 2017 tarihinde Başkanlığımız tarafından kabul edilmiştir.

 

Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçiliği Hukuk Müşaviri Sayın Sheldon Light 6 Şubat 2017 tarihinde Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’e nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır.

 

Başkanlığımız ve Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile yapılan işbirliği kapsamında 03 Şubat 2017 Cuma günü 10:00-12:00 saatleri arasında konferans salonunda Prof. Dr. Üstün Dökmen tarafından "Yaşama ve Çalışma Sevinci" başlıklı bir konferans verilmiştir. Sayın Dökmen konferans sonrasında Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR tarafından makamında kabul edilmiştir.