Görme Engelliler

  

Türkiye Cumhuriyeti Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukcu başkanlığındaki heyet Kazakistan Yüksek Mahkeme Başkanı Bektas Beknazarov’un davetlisi olarak 19-22 Mayıs 2013 tarihleri arasında Kazakistan’ın Başkenti Astana ve Almata İllerine gitmiştir. Türk heyetinde, Danıştay Genel Sekreteri Mustafa Kökçam ile Genel Sekreter Yardımcısı Dr.Fikret Erkan yer almıştır. Resmi görüşmede ikili işbirliğinin güncel konuları ele alınmıştır.
Görüşmeye, Kazakistan Cumhuriyeti Yüksek Mahkemesi Ceza Mahkemeleri Denetim Heyeti Başkanı Akıltay Kasimov,  K.C. Yüksek Mahkemesi Hukuk ve İdare Mahkemeleri Denetim Heyeti Başkanı Yeliş Abdıkadırov, K.C. Yüksek Mahkemesi Hakimi ve Hakimler Birliği Başkanı Anatoli Smolin ile K.C. Yüksek Mahkemesi İdari İşler Dairesi Başkanı Marat Jumagulov katılmışlardır.
Yüksek Mahkemenin yanı sıra Kazakistan Anayasa Konseyi, Astana Sehir Mahkemesi ve Almata Sehir Mahkemesi ziyaretleri yapılarak, çalışma usul ve esasları hakkında bilgi alış verişinde bulunulmuştur.
Görüşme neticesinde taraflar ileride de ikili ziyaretlerinin gerçekleştirilmesi ve ortak projelerinin hayata geçirilmesi gerektiği konusunda mutabık kalmışlardır.