Görme Engelliler

 2020 Mayıs Ayı Duyuru Arşivi 

T. C. Danıştay Başkanı Sayın Zeki Yiğit’in İstanbul’un Fethinin 567. yıldönümü mesajı için tıklayınız.

Tarih: 29 Mayıs 2020

 

T.C. DANIŞTAY BAŞKANI SAYIN ZEKİ YİĞİT’İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Ramazan Bayramının milletimiz, Türk-İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlar getirmesi temennisiyle; dostluğun, sevginin, birlik ve beraberlik ruhunun, kardeşlik duygularının en sıcak şekilde hissedileceği, milli ve manevi değerlerimizin daha da güçleneceği, sağlıklı günlerde kutlayacağımız nice bayramlara erişmeyi diliyor; Aziz Milletimizin ve yargı camiasının Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.

Tarih: 24 Mayıs 2020

 

T.C. Danıştay Başkanı Sayın Zeki YİĞİT’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

19 Mayıs 1919, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen milletimizin birlik ve beraberlik ruhu içinde istiklal ve istikbal mücadelesini yürüttüğü şanlı direnişin tarihidir. Bu tarihte, işgal kuvvetlerine karşı Samsun’da yakılan milli mücadele ateşi, tüm vatan sathına yayılmış, işgal altındaki vatan topraklarımızı kurtarmak amacıyla büyük bir kahramanlık destanı yazılmıştır. Bu vesileyle, bu şanlı tarihi yazan başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; Türk gençliğine emanet edilen değerlerimizi koruyacaklarına olan inancımla, gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en samimi duygularımla kutluyorum.

Tarih: 19 Mayıs 2020

 

T.C. Danıştay Başkanı Sayın Zeki YİĞİT’in 17 Mayıs Anma Mesajı

17 Mayıs 2006 tarihinde Danıştay’a yapılan menfur saldırıda hayatını kaybeden şehit Mustafa Yücel ÖZBİLGİN’i aramızdan ayrılışının 14. yıl dönümünde saygı ve minnetle anıyor; merhuma Allah’tan rahmet, değerli ailesine ve tüm yargı camiasına başsağlığı diliyorum.

Tarih: 17 Mayıs 2020

 

Danıştay’ın 152. Kuruluş Yıldönümü ve “Danıştay ve İdari Yargı Günü” ile Sayın Zeki YİĞİT’in Danıştay Başkanı seçilmesi vesilesiyle 11 Mayıs 2020 tarihinde Danıştay Başkanı Sayın Zeki YİĞİT başkanlığında, Danıştay mensuplarından oluşan heyet tarafından saat 14.00’de Anıtkabir ziyareti gerçekleştirilmiştir.

Ayrıntılar ve fotoğraflar için tıklayınız.

Tarih: 13 Mayıs 2020

 

T.C. Danıştay Başkanı Sayın Zeki YİĞİT’in Danıştay’ın 152. Kuruluş Yıldönümü ve Danıştay ve İdari Yargı Günü mesajı için tıklayınız.

Tarih: 10 Mayıs 2020

 

Danıştay Üyesi Sayın Zeki YİĞİT, Danıştay Genel Kurulu tarafından Danıştay Başkanlığına seçilmişlerdir.
Zeki YİĞİT’in özgeçmişi için tıklayınız.

Tarih: 07 Mayıs 2020