Görme Engelliler

 2019 Mayıs Ayı Duyuru Arşivi 

17 Mayıs 2006 tarihinde Danıştay’a yapılan menfur saldırıda hayatını kaybeden yargı şehidimiz Mustafa Yücel ÖZBİLGİN, aramızdan ayrılışının yıldönümünde kabri başında; aile fertleri, Danıştay meslek mensupları, savcı, tetkik hâkimleri ve personelimizin katılımıyla anılmıştır.

Ayrıntılar ve fotoğraflar için tıklayınız.

Tarih: 24 Mayıs 2019

 

Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali ERBAŞ, 22 Mayıs 2019 tarihinde Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’e nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır.

Ayrıntılar ve fotoğraflar için tıklayınız.

Tarih: 23 Mayıs 2019

 

T.C. Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’ün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkışı Kurtuluş Savaşımızın miladı olmuş; Anadolu’da yapılan kongrelerle ve dağınık olarak mücadele eden müdafaa-i hukuk cemiyetlerinin biraraya toplanmasıyla, Aziz Milletimizin birlik ve beraberlik içinde yaşama iradesi ortaya çıkmıştır. İstiklal mücadelemizin başladığı bu önemli gün, Türk gençliğine milli bir bayram olarak armağan edilmiştir. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak ve milletimizin geleceğe emin adımlarla ilerlemesini sağlamak için gençlerimize taşıdıkları sorumluluğun hatırlatılmasında önemli bir vesile olarak gördüğüm bu günde, istiklal ve istikbal savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşında canları pahasına vatan toprağını koruyan aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.

Tarih: 17 Mayıs 2019