Görme Engelliler

 2019 Nisan Ayı Duyuru Arşivi 

T.C. Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’ün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türk Milletinin temellerini attığı, Cumhuriyet ve demokrasi iradesinin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 99. yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en samimi duygularla kutlar; yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın gülen yüzlerinin geleceğimizi aydınlatmasını dilerim. Sahibi olduğumuz tarihi mirasın sorumluluğunun bilincinde olarak İstiklal ve İstikbal Savaşımızın Başkomutanı ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin İlk Başkanı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşında canları pahasına vatan toprağını koruyan aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Tarih: 22 Nisan 2019

 

Başkent Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ali HABERAL ve Hukuk Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Sadi ÇAYCI, 19 Nisan 2019 tarihinde Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’e nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır.

Ayrıntılar ve fotoğraflar için tıklayınız.

Tarih: 22 Nisan 2019

 

2 Nisan, tüm dünyada otizm konusunda farkındalık yaratmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü” olarak ilan edilmiştir. Nisan ayında “Otizm Farkındalık Ayı” çerçevesinde tüm dünyada otizm ve otizmli bireylerin toplumsal yaşama katılımı konusunda farkındalığın ve duyarlılığın artırılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirilmektedir.
Bu kapsamda, 01/04/2019 tarihinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Başkanlığımıza gönderilen otizm konulu
Afişe ulaşmak için tıklayınız.
Broşüre ulaşmak için tıklayınız.

Tarih: 01 Nisan 2019