Görme Engelliler

 2018 Temmuz Ayı Duyuru Arşivi 

Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’ün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

15 Temmuz 2016 tarihinde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) mensubu teröristler tarafından Anayasal düzeni yıkmak, demokratik yollarla seçilmiş meşru hükümeti silah zoruyla devirmek ve ülkeyi işgal etmek amacıyla gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimine karşı, tarihinde birçok kez Milli Mücadele destanı yazan asil Türk Milletinin devletine, vatanın bölünmez bütünlüğüne, bağımsızlığına, demokrasiye, hukukun üstünlüğüne ve sahip olduğu köklü değerlerine olan sarsılmaz inancı ve bağlılığı sayesinde, destansı bir direnişle kazanılan zaferin yıldönümünde; Aziz Milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü en kalbi duygularımla kutluyor, ülkemizde ve tüm dünyada istikrar, huzur ve güvenin hakim olmasını diliyorum. Hain darbe girişiminin bastırılması esnasında Devletimiz, demokrasimiz ve vatanımız için şehit olan vatandaşlarımıza şükran ve minnet duygularıyla Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı ömürler diliyor, saygılarımı sunuyorum.

Tarih: 15 Temmuz 2018

 

DANIŞTAY BAŞKANLIĞI KADROLU PERSONEL ALIM İLANI

Danıştay Başkanlığı’nda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesine göre istihdam edilmek üzere, 2575 sayılı Danıştay Kanunu’nun 12 inci maddesi ve Danıştay Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri uyarınca, 2016 KPSS (B) Grubu, (KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94) puanı ve Danıştay’ca gerçekleştirilecek uygulama ve sözlü sınavı sonuçlarına göre 10. dereceli altı (6) Şoför kadrosuna atama yapılacaktır.

Detaylar için tıklayınız.

Tarih: 06 Temmuz 2018

 

Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM 3 Temmuz 2018 tarihinde Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’e veda ziyaretinde bulunmuşlardır.

Ayrıntılar ve fotoğraflar için tıklayınız.

Tarih: 04 Temmuz 2018

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın İsmail KAHRAMAN 27 Haziran 2018 tarihinde Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’e veda ziyaretinde bulunmuşlardır.

Ayrıntılar ve fotoğraflar için tıklayınız.

Tarih: 01 Temmuz 2018