Görme Engelliler

 2016 Aralık Ayı Duyuru Arşivi 

Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’ün 2017 Yeni Yıl Mesajı

Yüce milletimizin ve yargı camiasının yeni yılını en samimi duygularımla kutluyor, milli birlik, hoşgörü ve kardeşlik duygularımızın daha da güçlendiği, ülkemizde ve tüm dünyada barışın ve huzurun egemen olduğu nice yıllar diliyorum.

Tarih: 30 Aralık 2016

 

T.C. DANIŞTAY BAŞKANLIĞINDAN

Danıştay Başkanlığı’nda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesine göre istihdam edilmek üzere, 2575 sayılı Danıştay Kanunu’nun 12 inci maddesi ve Danıştay Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri uyarınca, 2016 KPSS (B) Grubu, (KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94) puanı ve Danıştay’ca gerçekleştirilecek uygulama ve sözlü sınavı sonuçlarına göre 10. dereceli sekiz (8) Şoför kadrosuna atama yapılacaktır.

Detaylar için tıklayınız.

Tarih: 19 Aralık 2016

 

T.C. DANIŞTAY BAŞKANLIĞINDAN

10/10/2016 tarihli ilan ile duyurulan, Danıştay’da görev yapmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesi uyarınca istihdam edilecek olan Mühendis kadroları için 19/11/2016 tarihinde Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Sınav Yönetim Merkezince yapılan uygulama sınavı sonuçlarına göre sözlü sınavına alınacaklar ile sözlü sınav tarihi belirlenmiştir.

Detaylar için tıklayınız.

Tarih: 16 Aralık 2016

 

Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Vekili Sayın Prof. Dr. Murat Sezginer ile beraberindeki Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcıları Sayın Doç. Dr. N. Münci Çakmak, Sayın Doç. Dr. Hayrettin Çağlar ve Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Bahtiyar Akyılmaz’dan oluşan heyet 13 Aralık 2016 tarihinde Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’e nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır.

Ayrıntılar ve fotoğraflar için tıklayınız.

Tarih: 16 Aralık 2016

 

Danıştay Başkanı Sayın Zerrin Güngör’ün 10 Aralık 2016 Tarihinde Gerçekleştirilen Terör Saldırılarına Lanet Mesajı

10 Aralık 2016 tarihinde İstanbul, Beşiktaş’ta gerçekleştirilen alçak terör saldırılarını şiddetle lanetliyorum.

Türkiye’nin büyük hedeflerine kararlı bir iradeyle kutlu yürüyüşünü engellemeye, birliğimizi, ekonomik ve siyasi istikrarımızı sarsmaya yönelik bu hain terör saldırıları, Yüce Milletimizin vatanına, devletine ve inandığı değerlerine sarsılmaz bağlılığı ve mücadele azmi karşısında asla amacına ulaşamayacaktır.

Kanlı terör örgütleri ve arkalarındaki hain güçler bilsinler ki, bu alçak terör saldırıları, milletimizi yıldıramayacaktır.

Tarihte birçok kez Milli Mücadele destanı yazan kahraman asil Türk Milleti terör karşısında da tek yürek olarak bu belayı yok edecek, vatanın bölünmez bütünlüğüne, demokrasiye, hukukun üstünlüğüne, Devletimizin gücüne olan inancını ve bağlılığını her zaman olduğu gibi yine en etkili şekilde göstermeye devam edecektir.

Teröristler adalet önünde hesap vermeye ve yok olmaya mahkûmdur.

Tüm insanlığı tehdit eden uluslararası terörizmi sonlandırmak için bütün devletlerin daha fazla zaman kaybetmeden dünya barışı ve huzuru için etkin bir mücadele ve işbirliği içinde olmalarının önemi ve gerekliliği tartışmasızdır.

Bu alçak saldırılarda hayatını kaybeden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve Aziz Milletimize sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Zerrin GÜNGÖR 
Danıştay Başkanı

Tarih: 12 Aralık 2016