Görme Engelliler

 2016 Ekim Ayı Duyuru Arşivi 

Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’ün
Cumhuriyet Bayramı Tebrik Mesajı

Cumhuriyetimizin 93. yılında aziz Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını; 15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzenin ortadan kaldırılmasına ve ülkemizin işgaline yönelik başarısız hain darbe girişimine karşı verdikleri mücadelede ebediyete intikal eden şehitlerimizi, şükran ve rahmet, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

Vatanımızın ve Milletimizin birliğini, bağımsızlığını ve Devletimizin istikrarını hedef alan hain terör saldırılarının, yüce Milletimizin kararlı duruşu ve Devletimizin kudretli iradesi karşısında hiç bir zaman amacına ulaşamayacağına inanıyor, milli birlik, hoşgörü ve kardeşlik ruhunun egemen olduğu nice bayramlar diliyorum.

Tarih: 28 Ekim 2016

 

Makedonya Cumhuriyeti Yüksek İdare Mahkemesi Başkanı Sayın Lidija IVANOVSKA ile Üsküp İdare Mahkemesi Başkanı Sayın Jetmire AJDINI, 25 Ekim 2016 tarihinde Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’e nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır.

Ayrıntılar ve fotoğraflar için tıklayınız.

Tarih: 26 Ekim 2016

 

Koç Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ümran İnan ile Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Bertil Emrah Oder 25 Ekim 2016 tarihinde Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’e nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır.

Ayrıntılar ve fotoğraflar için tıklayınız.

Tarih: 25 Ekim 2016

 

T.C. DANIŞTAY BAŞKANLIĞINDAN

10 Ekim 2016 tarihli ilan ile duyurulan Danıştayda görev yapmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesi uyarınca istihdam edilecek olan beş (5) mühendis için başvuru sonuçları belirlenmiştir.

Detaylar için tıklayınız.

Tarih: 24 Ekim 2016

 

23/12/2014 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Genel Yönetim Muhasebe Yönetmeliği’nin 313 ve 327 nci maddeleri gereğince, Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğünün idarelerin kullanımına açmış olduğu Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sisteminden (KBS) alınan Başkanlığımız 2016 yılı Eylül ayı Mali Tabloları kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunulur.

Mali tablolara erişmek için tıklayınız.

Tarih: 24 Ekim 2016

 

Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’ün 9 Ekim 2016 Tarihinde Gerçekleştirilen Terör Saldırısına Lanet Mesajı

9 Ekim 2016 tarihinde Hakkâri ili Şemdinli ilçesinde gerçekleştirilen ve birliğimizi, istikrarımızı hedef alan hain terör saldırısını lanetliyorum.Terörizmin karanlık ve insanlık dışı yöntemleri Yüce Türk Milletinin sarsılmaz iradesi ve inancı karşısında hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Saldırıda hayatını kaybeden kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri personelimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve aziz Milletimize başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyorum.

Tarih: 10 Ekim 2016

 

DANIŞTAY BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI

Danıştay Başkanlığında 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre istihdam edilmek üzere, 2575 sayılı Danıştay Kanununun 12’nci maddesi ve Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri uyarınca, 2016 KPSS (B) Grubu, KPSS P3 puanı ve Danıştayca gerçekleştirilecek uygulama ve sözlü sınavı sonuçlarına göre 8’inci dereceli dört (4) Bilgisayar Mühendisi, 7’nci Dereceli bir (1) İnşaat Mühendisi kadrosuna atama yapılacaktır.

Detaylar için tıklayınız.

Tarih: 10 Ekim 2016

 

Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR tarafından idari yargıda istinaf kanun yolunun yürürlüğe girmesiyle 20 Temmuz 2016 tarihinde faaliyete geçen Ankara Bölge İdare Mahkemesi ziyaret edilmiş olup ziyaret kapsamında Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Sayın Esat Toklu’nun makamında gerçekleştirilen görüşmenin ardından Bölge İdare Mahkemesi Daire Başkan ve Üyeleri ile bir toplantı gerçekleştirilerek, istinaf kanun yoluna ilişkin mevcut veya karşılaşılabilecek sorunlara ilişkin bilgi alınmış, içtihat birliğinin sağlanabilmesi açısından geliştirilebilecek mekanizmalar ve işbirliği olanakları görüşülmüştür. Sayın Başkanımız Zerrin Güngör’ün Bölge İdare Mahkemesi Daire Başkanları ve Üyelerine hitaben gerçekleştirdiği konuşmanın ardından ziyaret sonlandırılmıştır.

Ayrıntılar ve fotoğraflar için tıklayınız.

Tarih: 05 Ekim 2016