Görme Engelliler

 2015 Nisan Ayı Duyuru Arşivi 

23/12/2014 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Genel Yönetim Muhasebe Yönetmeliği’nin 313 ve 327 nci maddeleri gereğince, Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğünün idarelerin kullanımına açmış olduğu Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sisteminden (KBS) alınan Başkanlığımız 2015 yılı Mart ayı Mali Tabloları kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunulur.

Mali tablolara erişmek için tıklayınız.

Tarih: 29 Nisan 2015

 

Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’ün
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi açılarak milli egemenlik gerçekleştirilmiştir. Bu önemli gün Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Milletimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklara armağan edilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelede emeği geçmiş bütün ecdadımızı saygı ve rahmetle anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum.

Tarih: 23 Nisan 2015

 

Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın Prof. Dr. Zühtü ARSLAN, 20 Nisan 2015 tarihinde Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’e iade-i ziyarette bulunmuşlardır.

Tarih: 21 Nisan 2015

 

Kosova Yüksek Mahkeme Başkanı Fejzullah Hasani, Kosova Yargı Konseyi Başkanı Enver Peci, Kosova Adalet Bakanlığı Müsteşarı Eset Rama, Kosova Yargı Enstitüsü Başkanı Lavdim Krasniqi, Kosova Yargı Enstitüsü Üyesi ve Adalet Bakanlığı Temsilcisi Feke Sadikaj ve beraberlerindeki heyet 15 Nisan 2015 tarihinde Danıştay Genel Sekreteri Sayın İsmail Hakkı Sayın tarafından kabul edilmiştir.

Ayrıntılar ve fotoğraflar için tıklayınız.

Tarih: 16 Nisan 2015

 

T.C. Danıştay Başkanlığı’ndan

Danıştay’ın 147. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle, idari yargı çalışanları arasındaki dayanışmayı resim ve fotoğraf sanatının gücü ile sağlamak ve kurum kültürünü geliştirmek amacıyla resim ve fotoğraf sergisi düzenlenmektedir.

Detaylar için tıklayınız.

Tarih: 04 Nisan 2015

 

Türkiye Adalet Akademisinin resmi davetlisi olarak ülkemize ziyarette bulunan Bulgaristan Yüksek Yargı Konseyi ve Ulusal Adalet Eğitim Enstitüsü Üyesi Mrs. Svetla Petkova ve beraberindeki heyet 2 Nisan 2015 tarihinde Başkanlığımız tarafından kabul edilmiştir.

Ayrıntılar ve fotoğraflar için tıklayınız.

Tarih: 03 Nisan 2015

 

Cumhuriyet Savcısı Sayın Mehmet Selim KİRAZ’a görevi başında yapılan menfur saldırı, tüm yargı camiasını derinden etkilemiştir.
İnsanlık tarihine kara bir leke olarak geçecek bu saldırının, münferit bir olay olmadığı; demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü ve yargı bağımsızlığını hedef aldığı aşikârdır...

Tam metni görmek için tıklayınız.

Tarih: 01 Nisan 2015