Görme Engelliler

 2013 Mayıs Ayı Duyuru Arşivi 

Türkiye’de Adli Eğitim” alanında istişâri meslektaş değerlendirmesi yapmak amacıyla Avrupa Birliği Komisyonu Türkiye Masası Başkan Yardımcısı Christos Makridis ile Bağımsız Uzmanlar Hukuk Profesörü Thomas Giegerich ve İtalyan Hakim Luca Perilli 27 Mayıs 2013 tarihinde Danıştay Başkanlığımıza resmi çalışma ziyaretinde bulunmuştur.

Ayrıntılar için tıklayınız.

Tarih: 30 Mayıs 2013

 

Türkiye Cumhuriyeti Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukçu başkanlığındaki heyet Kazakistan Yüksek Mahkeme Başkanı Bektas Beknazarov’un davetlisi olarak 19-22 Mayıs 2013 tarihleri arasında Kazakistan’ın Başkenti Astana ve Almata İllerine gitmiştir.

Ayrıntılar için tıklayınız.

Tarih: 27 Mayıs 2013

 

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun yapısı ve Türk yargı sistemi hakkında bilgi edinmek ve incelemelerde bulunmak üzere Polonya Yüksek Yargı Kurulu temsilcilerinden oluşan bir heyet 21 Mayıs 2013 tarihinde Danıştay Başkanlığımıza resmi çalışma ziyaretinde bulunmuştur.

Ayrıntılar için tıklayınız.

Tarih: 21 Mayıs 2013

 

17 Mayıs 2006 tarihinde Danıştay’a yapılan menfur saldırıda hayatını kaybeden yargı şehidi Mustafa Yücel ÖZBİLGİN, aramızdan ayrılışının 7. yıldönümünde mezarı başında; aile fertleri, Danıştay Meslek Mensupları, Savcı, Tetkik Hâkimleri ve personelin katılımıyla anılmıştır.

Ayrıntılar için tıklayınız.

Tarih: 20 Mayıs 2013

 

10/05/2012-10/05/2013 tarihleri arasında emekli olan Danıştay personeline Danıştay Konferans Salonunda plaket töreni yapılarak tören sonrasında kokteyl verilmiştir.

Ayrıntılar için tıklayınız.

Tarih: 17 Mayıs 2013

 

Danıştay Başkanlığımızın da üyesi olduğu Avrupa Birliği Danıştayları Derneği Değişim programı kapsamında 29 Eylül - 10 Ekim 2012 tarihleri arasında Yunanistan Danıştay’ında hakim olarak görev yapan Sayın Olga PAPADOPOULOU iki hafta süreyle kurumumuzda çalışmalarda bulunmuş, misafirimiz olmuştur. Çalışmaları sonucunda hazırlamış olduğu bu rapor Fransızca olarak Avrupa Birliği Danıştayları Derneğinin internet sitesinde yayınlanmıştır.

Ayrıntılar için tıklayınız.

Tarih: 15 Mayıs 2013

 

Danıştay’ın 145. Kuruluş Yıldönümü ve “Danıştay ve İdari Yargı Günü” kutlamaları kapsamında; “İdari Yargının Gelişim Yönü: Karşılaştırmalı Hukukta Danıştay Uygulaması” konulu Sempozyum düzenlenmiştir.

Ayrıntılar için tıklayınız.

Tarih: 14 Mayıs 2013

 

Danıştay’ın 145. Kuruluş Yıldönümü ve "Danıştay ve İdari Yargı Günü" dolayısıyla 10 Mayıs 2013 Cuma günü Danıştay Başkanlığı konferans salonunda tören yapılmıştır. Törene TBMM Başkanı Sayın Cemil ÇİÇEK, Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın Haşim KILIÇ, Yargıtay Başkanı Sayın Ali ALKAN,Adalet Bakanı Sayın Sadullah ERGİN ve Sayıştay Başkanı Sayın Doç.Dr. Recai AKYEL başta olmak üzere çok sayıda davetli katılmıştır.

Ayrıntılar için tıklayınız.

Tarih: 14 Mayıs 2013

 

Danıştay’ın 145. Kuruluş Yıldönümü ve “Danıştay ve İdari Yargı Günü” etkinlikleri kapsamında 9 Mayıs 2013 Perşembe günü, Danıştay Başkanı Sayın Hüseyin KARAKULLUKCU başkanlığında, Danıştay mensuplarından oluşan heyet tarafından saat 11:15’te Anıtkabir ziyareti gerçekleştirilmiştir.

Ayrıntılar için tıklayınız.

Tarih: 09 Mayıs 2013

 

Danıştay’ın 145. Kuruluş Yıldönümü ve "Danıştay ve İdari Yargı Günü" etkinlikleri kapsamında düzenlenen, idari yargı mensuplarının eserlerinin yer aldığı, Resim ve Fotoğraf Sergisi ve Danıştay bahçesinde açılış kokteyli düzenlenmiştir.

Fotoğraflar için tıklayınız.

Tarih: 07 Mayıs 2013

 

Danıştay Başkanlığı tarafından, 10 Mayıs Danıştay’ın 145. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında idari yargı çalışanları arasındaki dayanışmayı fotoğraf sanatının gücü ile sağlamak ve kurum kültürünü geliştirmek amacıyla düzenlenen “İnsan ve Doğa” temalı fotoğraf yarışmasında dereceye giren eser sahipleri şunlardır: 
Birincilik Ödülü : Volkan Erdoğdu(Adana 1. Vergi Mahkemesi Hakimi)
İkincilik Ödülü : Oğuzhan Yenen(Konya Bölge İdaresi Mahkemesi Bilgisayar İşletmeni).

Tarih: 03 Mayıs 2013