Görme Engelliler

 2013 Mart Ayı Duyuru Arşivi 

Danıştay Dergisinin 131 sayısı ile Danıştay ve İdari Yargı günü 144. Yıl Sempozyumu Kitabının basımı gerçekleştirilerek satışa sunulmuştur. Danıştay Dergisinin 130 sayısı ise “Danıştay İdari ve İdari Yargı günü 144. Yıl Sempozyumu” Kitabı ile birlikte internet sayfamızın “Dergiler” ve “Sempozyumlar” linklerine yüklenmiştir.

Tarih: 21 Mart 2013

 

Amerikan Büyükelçisi Sayın Francis J. RICCIARDONE 14 Mart 2013 tarihinde Danıştay Başkanlığına resmi ziyarette bulunmuşlardır.

Ayrıntılar ve fotoğraflar için tıklayınız

Tarih: 20 Mart 2013

 

T.C. Danıştay Başkanlığı’ndan

Sözleşmeli zabıt katibi alımı nihai başarı listesine ilişkin duyuru

Detaylar için tıklayınız

Tarih: 19 Mart 2013

 

Avrupa Birliği, Avrupa Konseyi, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu ile işbirliği içerisinde yürütülen “Yüksek Yargı Organlarının Avrupa Standartları Bakımından Rollerinin Güçlendirilmesi Ortak Projesi” kapsamında; 7 Mart 2013 tarihinde Danıştay Başkanlığının ev sahipliğinde “Kentsel Dönüşüm ve Çevre” konulu bir konferans düzenlenmiştir. Konferansın açılış konuşması Danıştay Başkanı Sayın Hüseyin H. KARAKULLUKCU, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Erdoğan BAYRAKTAR ve Avrupa Konseyi İnsan Hakları ve Hukukun Üstünlüğü Genel Müdürü Philippe BOILLANT, tarafından yapılmıştır.

Ayrıntılar için tıklayınız

Tarih: 12 Mart 2013

 

Sırbistan Adalet ve Kamu Yönetimi Bakanı Sayın Nikola SELAKOVİC ve beraberindeki heyet 6 Mart 2013 tarihinde Danıştay Başkanlığına çalışma ziyaretinde bulunmuşlardır.

Ayrıntılar ve fotoğraflar için tıklayınız

Tarih: 11 Mart 2013

 

Vergi Uyuşmazlıklarını Değerlendirme Çalıştayı

Detaylar için tıklayınız

Tarih: 05 Mart 2013