Görme Engelliler

 2013 Ocak Ayı Duyuru Arşivi 

Kazakistan Cumhuriyeti Yüksek Mahkeme Başkanı Sayın Talgat DONAKOV ve Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Canseyit TÜYMEBAYEV 21 Ocak 2013 tarihinde Danıştay Başkanlığına resmi ziyarette bulunmuşlardır.

Tarih: 24 Ocak 2013

 

8. Dönem İdari Yargı Hakim Adayları sunumlarını ve çalışmalarını tamamlamış olup, Başkanlığımızdaki stajları 8 Ocak 2013 tarihinde sona erecektir. Danıştay Başkanı Sayın Hüseyin KARAKULLUKCU, Danıştay Başsavcısı Sayın Mevlüt ÇETİNKAYA, Danıştay Başkanvekilleri Sayın Sinan YÖRÜKOĞLU ve Sayın Zerrin GÜNGÖR’ün de katılımlarıyla kendilerine kokteyl düzenlenmiştir. Hakim Adaylarımıza çalışmalarından dolayı teşekkür eder, başarılar dileriz.

Tarih: 04 Ocak 2013

 

Danıştay Arşivinde olduğu tespit edilen, Milli Mücadele dönemi ile Cumhuriyetin ilk yıllarına ait (1921-1937) Şûra-yı Devlet ile Danıştay evrak ve defterleri; 2 Ocak 2013 tarihinde Danıştay Sergi Alanında düzenlenen "Şûra-yı Devletten Danıştaya Arşiv Sergisi"nde sergilenmiştir. Sergiye, Anayasa Mahkemesi Başkanı, Yargıtay Başkanı, Danıştay Başkanı, Sayıştay Başkanı, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, Danıştay Başsavcısı, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkan Vekili ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı Vekili de katılmışlardır.

Tarih: 02 Ocak 2013